Átalakítanák a szociális ellátórendszert

Átalakítanák a szociális ellátórendszert Szombathelyen. Egy helyen szeretnék megoldani Szombathelyen a hajléktalanok éjszakai és nappali ellátását, valamint a hétvégére is kiterjesztik a házi segítségnyújtást - számolt be a tervekről Szakály Gábor, a szombathelyi önkormányzat szociális és családügyi bizottságának elnöke csütörtökön az MTI-nek. A hajléktalanok átmeneti szállása és éjjeli menedékhelye jelenleg a Zanati úti épületben működik. Szakmai okokból indokolt lenne a nappali ellátást is itt megszervezni, hogy a hajléktalanok ne az utcán töltsék a napot. Az integrált ellátás előnye lehet az is, hogy a hajléktalanoknak itt néhány órában munkát is tudnak kínálni, amiért némi fizetséget is kaphatnak, így nem szorulnak arra, hogy az utcán kéregessenek. Emellett a jelenlegi duplájára emelnék azok számát, akik igénybe vehetik a jelzőrendszeres házi segítségnyújtást. Szombathelyen hosszabb ideje jól működik a házi segítségnyújtás, amelyet városi intézményként a Pálos Károly Szociális Szolgáltató Központ és Gyermekjóléti Szolgálat munkatársai végeznek.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek