Sikeresen pályázott a Szombathelyi Vízerőmű Kft, így 456 millió forintos beruházással, a KEOP pályázatán elnyert 228 millió forintos uniós és hazai támogatása mellett fejleszti az ikervári vízierőművet. A beruházás célja, hogy lecseréljék a duzzasztómű elavult berendezéseit és korszerűbb, könnyen üzemeltethető üzembiztos berendezésekkel váltsák fel azokat. A fejlesztés eredményeként a jövőben folyamatosan az ökológiai szempontból szükséges előírt vízmennyiséget tudják majd továbbjuttatni a Rábába. A vízerőmű létesítményei közül 2011-ben elkészült egy 5,5 köbméter maximális víznyelésű turbinaház és beépítettek egy 160 kW teljesítményű generátort is. A beruházásnak köszönhetően részben már elkészült a halak átjutását könnyítő hallépcső is, aminek a befejezése jövőre várható.
Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!