Lázár János, a Fidesz-KDNP frakció vezetője terjesztette a parlament elé az országgyűlési képviselők választásáról szóló törvénytervezetet. Az előterjesztő azt javasolja, hogy az új parlamentben százkilenvenkilenc legyen a képviselők száma. Százhat országgyűlési képviselőt egyéni választókerületben, kilencvenhármat pedig országos listán választhatnak majd. Az egyéni választókerületeket kialakításánál szempont volt, hogy azok ne lépjék át a megyehatárokat. Az előterjesztés melléklete tartalmazza a választókerületi beosztásokat is. Amennyiben ezeket elfogadják, akkor Vas megyében a jelenlegi öttel szemben három egyéni országgyűlési választókerület lesz. Szombathely, Sárvár és Körmend székhellyel. Szombathelyhez a megyeszékhely és néhány környező település, Sárvárhoz a megye északi, Körmendhez a déli része tartozik majd.
Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!