Fokozottan ellenőrzik a közelgő karácsony előtt a fenyőfát szállító járműveket a rendőrök - közölte Leibinger Eszter, a Vas Megyei Rendőr-főkapitányság szóvivője az MTI-vel. Tapasztalataik szerint az ünnep előtt Szombathelyen és környékén is több a fenyőfalopás: tavaly októbertől december első hetéig tizenhárom esetben rendeltek el fenyőfalopás miatt nyomozást, az idén ugyanebben az időszakban viszont már csak hét esetben - mondta. A járművezetők figyelmébe ajánlotta, hogy a szállítás ideje alatt mindenképpen tartsák maguknál a fenyőfa eredetét igazoló nyugtát, ezt ugyanis a közúti ellenőrzésen kérhetik a rendőrök. A korábbi évek gyakorlatának megfelelően a rendőrök közösen járőröznek az erdészekkel és a polgárőrökkel, különösen azoknak az utaknak a közelében, ahol nagyobb fenyvesek találhatók. A rendőrök a fenyőfát árusító helyeket közvetlenül nem ellenőrzik, de a társszervekkel, például a Nemzeti Adó- és Vámhivatal munkatársaival együtt részt vehetnek ellenőrzésekben - mondta a szóvivő. (Forrás: MTI)
Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!