Barátság Érdemrendet vehetett át a napokban a kétszeres Kossuth díjjal kitüntetett, Velemben élő színésznő, Törőcsik Mari. A Barátság Érdemrenddel azokat az orosz és külföldi állampolgárokat tüntetik ki, akik fáradságos munkájukkal közelebb hozzák egymáshoz és kölcsönösen gazdagítják a világ népeinek kultúráját. Ennek eleget tett a Nemzet Színésze, hiszen Törőcsik Mari egész eddigi pályáján népszerűsítette az orosz színházművészetet és irodalmat. A művésznő dolgozott orosz rendezőkkel – például Grigorij Konszkijjal, Jurij Ljubimovval, Anatolij Vasziljevvel – és szerepelt több orosz darabban. A kitüntetést Oroszország budapesti nagykövete, Alekszandr Tolkacs adta át - írja a 168 Óra.
Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!