LMP-s képviselők, majd később hozzájuk csatlakozó aktivisták láncolták magukat a Parlamenthez vezető autóbejáratok egy-egy oszlopához péntek reggel. A helyszínen lévő rendőrök próbálnak fellépni ellenük, az Országház ülésére érkezők már nem tudnak autóval behajtani a területre.
Az "Elég volt!" feliratú táblát tartó politikusok így tüntetnek a Házban pénteken szavazásra váró jogszabályok, elsősorban a pénzügyi stabilitási és a választójogi törvény ellen.