A Szlovén Köztársaság függetlenségének és egységének napját ünnepelték a rábavidékiek a múlt szerdán a szentgotthárdi szlovén főkonzulátuson. A megemlékezés a karácsonyi ünnepek alkalmából tartott fogadással egybekötve zajlott. Szlovéniában 1990. december 26-án hirdették ki annak a népszavazásnak az eredményét, amelynek következtében az ország elszakadt Jugoszláviától, ezért ezen a napon ünneplik az ország függetlenségét és egységét. Az évfordulóról minden évben megemlékeznek a rábavidéki szlovének is, a hagyomány szerint idén is a szentgotthárdi szlovén főkonzulátus évzáró rendezvényén ünnepeltek.
Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!