Azonnali hatállyal, rendkívüli felmondással szüntette meg az MTVA a közszolgálati tekevízió székháza előtt december 10-e óta éhségsztrájkoló Nagy Navarro Balázs és Szávuly Aranka munkaviszonyát. Az indoklás szerint a két tévés folyamatosan provokálja munkáltatóját, és politikai szerepet vállaltak, ami tilos a közszolgálati médiában dolgozók számára.
A Televíziósok és Filmkészítők Független Szakszervezetének két alelnöke azt követelte, hogy a Lomnici Zoltán, az Emberi Méltóság Tanácsa elnökének kitakarása miatt bocsássák el az ügyben felelősséggel tartozó vezetőket.