Szombathelyi Törvényszék a megyei bíróság helyett

A jövőben a Szombathelyi Törvényszékre mehetünk a megyei bíróság helyett. A tizenkilenc megyei bíróság és a Fővárosi Bíróság elnevezése január elsejétől Törvényszékre változott a jogszabályváltozások nyomán. Az egykori megyei bíróság neve Szombathelyi Törvényszék lett - olvasható a birosag.hu internetes oldalon. Az új bírósági szervezeti törvény szerint négyszintű marad a bírósági rendszer, de az ítélőtáblákat leszámítva változnak az elnevezések. Ez év január 1-jétől a Legfelsőbb Bíróság helyébe a Kúria, a megyei bíróságok, illetve a fővárosi helyébe pedig a törvényszékek léptek, majd 2013. január 1-jétől a városi és a fővárosi kerületi bíróságok neve járásbíróságra változik. A cégbíróságok nevében is megjelent január 1-jétől a törvényszék, Vas megyében a Szombathelyi Törvényszék Cégbírósága működik.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek