Új motorvonatokat vesz a GYSEV

A Győr–Sopron–Ebenfurti Vasút Zrt. már másodszor írt ki tendert EU-s finanszírozási támogatással a villamos motorvonatokra és húszéves alkatrész utánpótlásukra –értesült az Indoház közlekedési hírportál. Mint ismeretes, a magyar-osztrák vasút a MÁV-tól több ütemben átvett, korszerűsített és villamosított Sopron–Szombathely–Szentgotthárd-vonal személyforgalmához kíván vásárolni négy motorvonatot. A Stadler Magyarországnál hivatalosan is megerősítették, hogy ők indultak. Tárgyalásos eljárásról van szó, ami a gyakorlatban azt jelenti, hogy az egyetlen induló valószínűleg csak akkor nem nyer, ha a tárgyalás során nem sikerül megegyezni a feltételekről.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek