Hazánkban évente mintegy 20-25 ezren halnak meg hirtelen szívhalálban. Azért, hogy az újraélesztést bárki, bármikor alkalmazni tudja, Szombathely Megyei Jogú Város felkérésére a Szombathelyi Televízió és a Weöres Sándor Színház közös munkába fogott, egy négyrészes sorozaton dolgozik – számol be a szinhaz.hu. A hétvégén kezdődött forgatások a szombathelyi mentőszervezet és a mentőállomás szakértő közreműködésével zajlanak. A harminc másodperces történetek egy nagyáruházban, egy benzinkútnál, egy gyárban, illetve otthon, az ebédlőasztalnál játszódnak. Ott, ahol bármelyikünkkel megtörténhet, hogy a közelünkben egy emberélet csak azon múlik, ismerjük-e az újraélesztés technikáját. A készülő spotokat egyelőre a Szombathelyi Televízió és a Hálózat TV vetít majd, később pedig - egy oktatófilmmel kiegészülve -, országos kampányra indulhatnak.
Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!