Az új gyógyszerkiadási szabályozás szerint márciustól egy recepten, egyszeri kiadásra legfeljebb 30 napra elegendő gyógyszermennyiséget írhat fel az orvos. Krónikus betegség esetén három havi adagot is felírhat az orvos, azonban azt havi részletekben kell kiváltani – mondta el rádiónknak Schmidt József, Vas Megyei Gyógyszerészkamara elnöke. Az intézkedést egyébként a gyógyszerkiadás gazdaságosságával indokolja az egészségügyi tárca. A szakember elmondta: lényeges változás az is, hogy ha az orvos a tablettákból 30 napot meghaladó mennyiséget rendel, de a vényen nem tünteti fel meddig elegendő, akkor a patikus az egy hónapra elegendő mennyiséghez legközelebb álló egységcsomagot adja ki.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!