A szombathelyi polgármester szerint az önkormányzat által egy éve elfogadott lakásrendelet a gyakorlatban is megállta a helyét. Puskás Tivadar erről kedden, egy felújított belvárosi bérlakás átadása alkalmából tartott sajtótájékoztatón beszélt – adja hírül az mti. Arra a 17 bérlakásra, amelyet kedden adtak át, december elsejéig lehetett beadni a pályázatokat. Az új rendelettel jelentős mértékben, mintegy 20 százalékkal csökkentették a lakbéreket, ennek ellenére a befizetett lakbér összege emelkedett, a lakbérhátralék tavaly 96 millió forintról 82 millió forintra csökkent. Szombathelyen felújításra váró lakásokra is pályázhatnak az önkormányzati bérlakásra várók, akik bérlővé válva "lelakhatják" a felújítás költségeit. Tavaly ezen a módon több mint ötven lakást sikerült felújítani és kiadni - sorolta Puskás Tivadar.
Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!