Az idén indul az új gotthárdi gyár

December indul a termelés az új szentgotthárdi Opel üzemben. Erősítené az Opel a pozícióját a céges vevők körében a magyarországi újautó-piacon - mondta Kovács Tamás, az Opel Magyarország ügyvezetője az mti-nek. Az első félévben megjelenik Magyarországon a társaság elektromos autója, az Ampera is, decemberben pedig indul az új szentgotthárdi üzem. Az Opel tavaly 5327 személyautót értékesített Magyarországon, és ezzel az eladási lista élére került. Solt Tamás, a szentgotthárdi Opel-gyár ügyvezetője arról számolt be, hogy a terveknek megfelelően az idén decemberben megkezdi a termelést az 500 millió eurós beruházással épülő új üzem, amely a cég legkorszerűbb motorjait fogja előállítani. Az idén 210 embert vesznek fel a tavaly felvett 180 dolgozó mellé. Az üzemben oktatóközpont is létesül, amelyet a helyi iskolákkal együttműködve szerszámoznak fel.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek