Megmentenék az ikervári kastélyt, de nem tudják, hogyan. A megye és a község képviselői is részt vettek a napokban a Petőfi Irodalmi Múzeumban azon a tanácskozáson, amelyen az ikervári Batthyány-kastély sorsa volt a téma. Elhangzott: a 2001-ben privatizált épületre az új tulajdonos nem fordított kellő figyelmet, így az azóta az enyészeté vált. A kastélyon jelenleg 800 milliós jelzálog van. A megye most azt vizsgálja, hogy miben és mennyiben segíthetne a kastély sorsának jobbra fordításában, sőt, hogy van-e erre egyáltalán jogosítványa. A tanácskozáson sok ötlet felmerült. Például az, hogy legyen a kastély nemzeti emlékhely. Mások múzeumot, hadtörténeti kiállítást látnának szívesen benne, megint mások üdülőt, vagy konferenciaközpontot. Az is elhangzott, hogy humanitárius célokra hasznosíthatnák: kollégiumként, vagy nevelőotthonként, mert korábban az is volt.
Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!