A szombathelyi Váci Mihály Általános Iskola és Alapfokú Művészetoktatási Intézmény „Meglepetés” címmel az iskolai képzőművészeti képzés jubileumi ünnepségére várja ma az érdeklődőket. 20 évvel ezelőtt, az akkori igazgató, Horváth Lajos buzdításával hozta létre Vörös Lívia a rajz speciális képzést. A pályázati eredmények nemcsak a megyében, hanem országosan, de a világ több pontján is ismertté tették az intézményt, amely 2004-től, már alapfokú művészetoktatási iskolaként működik. Az eltelt időszakban sokan választották a volt vácisok közül a képzőművészet valamelyik ágát, területét élethivatásul. A mostani jubileumi kiállításon az ő rajzaikból, díjazott alkotásaikból láthatnak válogatást az érdeklődők.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!