A körmendi képviselő-testület csütörtökön tárgyal a mozi sorsáról. Az eddig magánkézben lévő mozit ugyanis a vállalkozó nem tudja tovább működtetni. További üzemeltetése a tervek szerint a Körmendi Kulturális Központ és Faludi Ferenc Könyvtárhoz kerül - számol be a város honlapja. A mozi működése 2013-tól jelentősen átalakul, ugyanis a hagyományos 35 mm-es kópiák forgalmazása megszűnik, egységes szabvány szerinti digitalizált filmvetítésre lesz csak lehetőség, amelyek vetítésére nem alkalmas a jelenlegi mozigép. Ezek ismeretében kell az intézménynek kialakítania a működtetés lehetőségeit.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!