13 évvel ezelőtt a Jurisich Miklós gimnázium diákjai sítáborba indultak, amikor az ausztriai Deutschlandsbergnél a buszuk megcsúszott, fának csapódott és felborult. 18-an meghaltak, 27-en pedig maradandó sérüléseket szenvedtek. Később kiderült, hogy a jármű fékje már akkor rossz volt, amikor elindultak. A sofőrt elítélték, egy évet volt börtönben, majd inzulinnal véletlenül túladagolta magát, és meghalt. A baleset évfordulóján, kedden, a gimnázium udvarán emlékeztek gyertyagyújtással az iskola diákjaira, tanáraira.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!