Az LMP parlamenti frakciója Jávor Benedeket javasolja frakcióvezetőnek. Az Országgyűlés Fenntartható fejlődés bizottságának elnökét az esemény alatt tartott frakcióülésen jelölték az országgyűlési képviselőcsoport tagjai. A jelöltet a kongresszus résztvevői is meghallgatják, és döntenek arról, hogy alkalmasnak tartják-e. Az LMP-nek az után kell új frakcióvezetőt választania, hogy Schiffer András lemondott a posztról. A pártkongresszus szombaton Szél Bernadettet választotta szóvivőnek a parlamenti mandátumáról lemondott Kaufer Virág. (Forrás: MTI)
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!