Az elmúlt héten mintegy negyedével többen fordultak orvoshoz influenzaszerű tünetekkel az Országos Epidemiológiai Központ legfrissebb adatai szerint, mint azt megelőzően, s kilenc beteg szervezetében mutatták ki az influenzavírust. Az influenzaszerű megbetegedés miatt orvoshoz fordulók gyakorisága az előző héthez képest az ország tizenöt közigazgatási területén emelkedett, négy megyében csökkent, egy megyében gyakorlatilag nem változott. A legtöbb beteget Szabolcs-Szatmár-Bereg, Pest, Győr-Moson-Sopron és Vas megyében, valamint a fővárosban, míg a legkevesebbet Nógrád és Bács-Kiskun megyében regisztrálták.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!