Az irodalomtanítás megújításáról szólt az a konferencia, amit Szombathelyen, a Bolyai János Gyakorló Általános iskola és Gimnázium a SEK Bölcsészettudományi Karán működő Németh László Szakkollégiumával közösen rendezett elmúlt hét végén. Emellett az iskola diákjainak munkáiból is kiállítás nyílt az intézményben. Az irodalomoktatás korszerűsítése, már régóta a szakma érdeklődésének középpontjában áll, köszönhető ez valószínűleg annak is, hogy a társadalmi viszonyok, a szemléletmódok változásait az irodalomtanításnak is követnie kell – mondta el rádiónknak Károlyi Frigyes igazgató. A két napos előadássorozat során kiderült: a régi értékek megőrzése mellett előtérbe kerülnek a modern technika vívmányai, mint a tanítás lehetséges eszközei.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!