A jég kellően felolvadt a Balatonon, így hétfőtől ismét jár a komp Szántód és Tihany között - tájékoztatta Széles János, a Balatoni Hajózási Zrt. állomásfőnöke vasárnap az MTI-t. A tó jelentős részén ugyan még vastag a jégtakaró, de a komp útvonalán a tihanyi árok vízáramlatai segítik a gyorsabb olvadást. A jég miatt február 7-től szünetelt a kompközlekedés. Hétfőtől a szokásos téli menetrend szerint óránként indulnak a járatok Szántódról 7-17 óra között, Tihanyról 7.30-17.30 óra között.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!