Perelni is hajlandó a Kereskedelmi Alkalmazottak Szakszervezete, hogy megkapják elmaradt garantált minimálbérüket a Tesco-pénztárosok – jelentette be hétfőn sajtótájékoztatón Potyondi Antal elnökségi tag, Győr-Moson-Sopron és Vas megyei titkár. Megjegyezte, hogy a vállalat tavaly decembertől minden pénztárosnak megadja a garantált bérminimumot, ám ők azt szeretnék elérni, hogy a 2009 eleje és tavaly november vége közötti időszakra járó pénzt is mindenki megkapja. Potyondi Antal tájékoztatása szerint már gyűjtik, mely tagjaik érintettek az ügyben; ha nem sikerül peren kívül megegyezni az áruházlánccal, perre viszik az ügyet. A Tesco úgy reagált: nem szolgálja a tagság érdekeit az egyeztetések nélküli perrel fenyegetőzés. A Tesco mindig is a hatályos jogszabályoknak megfelelően állapítja meg és fizeti ki dolgozói bérét - tették hozzá.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!