Vas és Somogy kivételével mindenhol jelen van az influenza. Egyre intenzívebben terjed az influenza, Vas és Somogy kivételével már minden megyében bizonyították az influenzavírusok jelenlétét – írta az Országos Epidemiológiai Központ legfrissebb jelentésében. Az elmúlt héten csaknem 34 ezren fordultak orvoshoz influenzaszerű tünetekkel. A legtöbb beteget Tolna és Zala megyében regisztrálták, ott az országos átlagnál csaknem 2,5-szer többen keresték fel háziorvosukat. Mérsékelten nőtt a 15 éven aluliak érintettsége, a megbetegedési arány az általános iskolások körében volt a legmagasabb. Az ÁNTSZ honlapján olvasható adatok szerint jelenleg a fővárosban és tizenkét megyében összesen több mint harminc egészségügyi intézményben van érvényben részleges vagy teljes látogatási tilalom.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!