A Szombathelyi Képtár galériáján mutatják be azt a tárlatot, amely az elmúlt néhány évben szerzett képzőművészeti alkotásokból nyújt válogatást. Az intézmény tulajdonába sikeres pályázatok útján és művészek, magánszemélyek ajándékozása során kerülnek új alkotások. Ezek közül szobrok, festmények, fotók és textilek láthatóak Tornay Endre András szobraitól Gerhes Gábor, Halász Károly és Solt Gizella alkotásáig, melyek megvásárlását az NKA és OKM pályázatai tettek lehetővé. A kiállítás március 2. – május 26-ig tekinthető meg.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!