A Vas Megyei Önkéntes Centrum egy különleges akcióval szeretné megakadályoznia gyümölcstermelés feledésbe merülését. 2012. március 25-i megmozdulásunk példájául a viszáki Tündérkert szolgált, ahol minden évben annyi őshonos facsemetét ültetnek el, ahány gyermek a helyi közösségben megszületett. Ők lesznek majd a kis fák gondnokai. Cél, hogy minél többen csatlakozzanak ehhez az akcióhoz. Várják önkormányzatok, szervezetek, közintézmények, közösségek jelentkezését, akik felajánlanak olyan földterületet, ami helyszíne lehet egy Tündérkertnek és önkénteseket is keresnek akik szívesen részt vennének a megmozdulásban. Jelentkezni 2012. március 8-ig lehet.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!