Újabb önégetés Kínában, egy tizenéves tibeti az áldozat

Három nap leforgása alatt ez már a harmadik önégetés, ami emigráns tibeti szervezetek szerint arról tanúskodik, hogy egyre nagyobb az elégedetlenség a tibetiek körében Peking Tibet-politikájával szemben. Az eset Apa (Aba) prefektúra Csia (Jia) településén történt hétfőn, az áldozat egy 18 éves fiú, aki állítólag egy hídon gyújtotta fel magát, majd onnan lángoló ruhában a helyi kormányzati épülethez ment, s ott összeesett. A Szabad Ázsia Rádió egy Indiában élő szerzetest idézve adott hírt az esetről, amelyet a washingtoni központú International Campaign for Tibet is jelentett. Csao Csi-cseng, a most is ülésszakát tartó kínai népfront országos bizottságának szóvivője a minap annak a meggyőződésének adott hangot, hogy az önégetések szervezettek. Peking szakadár akcióknak és nem a vallásgyakorlásukban korlátozott szerzetesek tiltakozásának tartja ezeket a cselekményeket, s azt állítja, hogy több esetben tizenéves fiatalokat fanatizálnak, "felbujtóik" pedig emigráns tibetiek, akik a "tibeti kérdést napirenden tartásának szándékával" teszik ezt. (Forrás: MTI)

Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!

A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek