Valószínűleg nem lesz pénz a jelenleg 19 szenvedélybetegnek átmeneti otthont biztosító Hársfa-ház működtetésére. Kevesebb lett az állami normatíva és az önkormányzatoknak sem kötelező feladata mostantól ezeknek az intézményeknek a működtetése. Az Egyházmegyei Karitász és a város azonban keresi a megoldást, hiszen ha nem is jelenlegi formában, de gondoskodni szeretnének a Hársfa-házban lakó szenvedélybetegekről. A szervezet hetven főnek biztosít munkalehetőséget a nappali ellátást végző egységeiben, ezt szeretnék bővíteni, akár a Hársfa-ház helyén.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!