A mentőszolgálatnál már szinte egy átlagos szombati nap szerint zajlik a munka - mondta Győrfi Pál, az Országos Mentőszolgálat szóvivője szombaton az MTI-nek. Mint felidézte, a csütörtök délutáni baleseti hullám nyomán a mentőszolgálatnál a veszélyes időjárási viszonyokra való tekintettel számos rendkívüli intézkedést hoztak. Így például készenlétbe helyezték a tömeges baleseti egységeket, ezenfelül minden megyében mentőorvosi kocsikat állítottak szolgálatba, a fővárosi mentőellátást 10 további mentőegységgel erősítették meg.
Győrfi Pál elmondta: a rendkívüli időjárási körülmények közepette több mint 1500 mentődolgozó teljesített szolgálatot. A készenlétet még szombaton is fenntartották, de mint a szóvivő kiemelte: mostanra sokat javult a helyzet. Nagyjából egy átlagos szombatnak megfelelő esetszámot regisztráltak, a mentők munkájában nincs fennakadás - tette hozzá.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!