Országosan 28 korábban gazdasági társaságként működő kórház lesz költségvetési intézmény a parlament hétfői döntése alapján. Az átalakulás miatt mintegy 18 ezer dolgozó kerül közalkalmazotti jogviszonyba, de fizetésük nem csökkenhet a változással. Április 1-jétől a Markosovszky is költségvetési intézmény lesz. Az átalakítást az egészségügyért felelős államtitkárság szerint az indokolja, hogy az állami átvétel után a gazdasági társasági forma nem váltotta be a hozzá fűzött reményeket: a betegellátás minősége és hatékonyság nem javult lényegesen, az intézmények működését nagymértékben nehezítette a korábban felvett hitelek törlesztése.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!