Kövesdi Szilárd a GYSEV vezérigazgatója a héten egy szombathelyi sajtótájékoztatón elmondta, hogy megkezdődött a körmendi felüljáró építése, a létesítményt várhatóan október végén adják át a forgalomnak. A 236 millió forintos kivitelezési szerződés keretében megvalósuló új gyalogos-felüljáró az új körmendi buszpályaudvart a vasútállomás túloldalán található városrésszel köti össze. Emlékeztetett arra, hogy a régi felüljárót három éve a vonalszakasz villamosítása miatt bontották el. Beszámolt arról, hogy az új, minden igényt kielégítő felüljáró-szerkezetben lift gondoskodik majd azokról, akik nem tudnak, vagy nem akarnak lépcsőzni, a járófelületet pedig télen fűtik, hogy ne váljon csúszóssá.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!