Nem csak csatát, de háborút is nyertünk azzal, hogy az egy éven át tartó küzdelmünk végén kimondhatjuk, nem kell egy 30 megawattos, káros anyagokat kibocsátó erőmű hatásterületén belül felnevelni gyermekeinket – írja a Gyöngyöshermán-Szentkirályi Polgári Kör. Úgy vélik a Szombathelyi Törvényszék precedens értékű döntést hozott, amikor megállapította, hogy az eljáró hatóságok törvénytelenül adták ki a létesítmény elvi építési, később építési engedélyét. Mint írják: a minden előzetes tájékoztatás nélkül spontán összehívott múlt heti sajtótájékoztatón tett politikusi kijelentések, miszerint a beruházás csak a képviselők testén keresztül teljesülhet, nagy meglepetéssel szolgált mindannyiuk számára. Levelükben úgy fogalmaznak: a Szentkirályra tervezett erőmű ügye már az év elején törvényesen megbukott, és ezt kizárólag a civil összefogás erejének és a szakszerű jogi képviseletnek köszönhetik.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!