Ezt Fábri György rektorhelyettes jelentette ki az egyetemfoglalókkal tartott szerdai budapesti sajtótájékoztatón. Az intézménybe abból az alkalomból hívták meg a sajtó képviselőit, hogy a diákok és az egyetem kedden megállapodást kötött arról, hogy a korábban elfoglalt Gombocz Zoltán teremben rendszeres, nyilvános fórumokat tarthatnak a hallgatók, és ezzel véget ért az egyetemfoglalás. A rektorhelyettes cserébe azt kéri: tartsák be a diákok a pártpolitika-mentességet, illetve ne akadályozzák az oktató-kutató munkát.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!