Jövő hét szombaton fát ültet Hende

Dozmat községben 2013. április 6-án szombaton egy egész napos rendezvény keretén belül a dozmati önkormányzat támogatásával a helyi civil egyesület, nevezetesen az „Együtt Dozmatért Egyesület” faültetésére kerül sor. Az önkormányzat által 2012-ben betelepített 1,3 ha-os parkerdő területén kialakításra kerül a „Dozmati Családok Erdeje”, melynek fővédnöke dr. Hende Csaba lesz, aki 250 ezer forintos magánadománnyal segíti ezt a példamutató kezdeményezést. A program keretében 37 db nagyméretű fa kerül elültetésre dozmati családok részvételével. Minden jelentkező dozmati család ültethet egy fát, és a család nevét, az ültetés idejét és a fa fajtáját egy tábla fogja a fa mellett jelezni. Az itt elültetett fák, előre kiválogatott, botanikai értékkel rendelkező díszfák, így később itt egy arborétum alakul ki. A fák egy későbbi tanösvény mellett helyezkednek el. A program során fát ültet Hende Csaba és dr. Perger Gyula, a község plébánosa.

Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!

A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek