Helybenhagyta a Kúria a körmendi kórház finanszírozásáról hozott másodfokú ítéletet. A perben a körmendi kórház volt üzemeltetője, a Dr. Batthyány-Strattmann László Kórház Kft. azt állította, hogy jogosan kapta meg 2010 elején az Országos Egészségbiztosítási Pénztártól az előző hónapok betegellátása után járó finanszírozást, több mint 100 millió forintot, amelyet az OEP téves kifizetésnek tekintett, ezért visszakért. A Kúria - helybenhagyva a másodfokú ítéletet - az üzemeltetőnek adott igazat, így nem kell visszaadnia a pénzt.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!