Néhány év alatt majdnem duplájára nőtt az osztrák egyetemeken tanuló magyar diákok száma: míg 2004-ben még csak 1141-en, 2012-ben már 1916-an végezték tanulmányaikat Bécsben, Grazban és más osztrák városokban. Nem csak a határ menti középiskolákban, de az osztrák egyetemeken is egyre több vasi hallgató folytatja felsőbb tanulmányait. Az Ausztriában tanuló magyar hallgatókat összefogó Magyar Diákok Egyesületének friss adatai szerint a legnépszerűbb felsőoktatási intézmény a Bécsi Egyetem, ahol 2012-ben 146 magyar elsőéves kezdte el tanulmányait. Az osztrák egyetemeken gyakorlatilag ingyen, 17 euróért tanulhatnak a külföldi hallgatók, a felsőoktatási intézmények elfogadják a magyarországi érettségit, nincsen hallgatói szerződés, és néhány szak kivételével még felvételizni sem kell - közölte az ORF.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!