Tovább nőtt az álláskeresők száma Vas megyében: februárban a kirendeltségeken 10 628 álláskeresőt tartottak nyilván, 4,7 százalékkal többet, mint januárban- közölte a Vas Megyei Kormányhivatal Munkaügyi Központja az MTI-vel. A munkanélküliségi ráta Vasvár térségében 18,7 százalék volt, míg Szombathely vonzáskörzetében 6,8 százalék. Az elmúlt hat hónapban a pályakezdő álláskeresők száma folyamatosan meghaladta az ezer főt. Egyharmaduk már dolgozott korábban, de nem tudtak foglalkoztatottként tartósan a munkaerőpiacon maradni, ezért fél éven belül visszakerültek a regisztrációs rendszerbe. A kirendeltségeken 815 új álláshelyet jelentettek be februárban, közel négyszer annyit, mint egy hónappal korábban.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!