Enyhül a nőkkel szembeni szigor Szaud-Arábiában, ahol a kijelölt területeken - pihenő övezetekben - nők is kerékpározhatnak a közeljövőben. A királyság vallási rendőrsége csadorban és férfi kísérő jelenlétében engedélyezi a nőknek, hogy biciklit tekerjenek - számolt be az al-Yaum szaud-arábiai hírportál, hozzátéve, hogy a kerékpárt nők szállításra továbbra sem használhatják, csupán szabadidős elfoglaltságra. A nőknek kerülniük kell azokat a helyeket, ahol fiatal férfiak verődnek össze, hogy ezzel elejét egyék a zaklatásoknak. Az ultrakonzervatív országban vallási és balesetmegelőzési okokból nők nem vezethetnek járművet. Az al-Yaum cikke ugyan április elsején jelent meg, de az országban nem szokás ilyesmivel tréfálni. Az újság online felületén számos olvasói hozzászólást távolított el a moderátor, ami jelzi, hogy érzékeny témáról van szó. A hírt átvette az Al-Jazeera, a legismertebb arab hírtelevízió is.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!