Megalakult az ország első önkéntes járási mentőcsoportja, a Kőszegi Járási Írottkő Mentőcsoport. A tagok önként vállalták, hogy részt vesznek a kőszegi járás védelmében. Az ünnepélyes eskütételt és a mentőcsoport rendszerbeállító gyakorlatát április 6-án tartják majd. A gyakorlat négy helyszínen párhuzamosan zajlik. A látványos elemek között robbantás, lakóházak kiürítése, tűzgyújtás is lesz. A rendezvény mellett egész nap gyermekprogramokkal, foglalkoztató feladatokkal, informatikai sátorral, tűzoltó családi nappal várják az érdeklődőket. Megtekinthető lesz a Kőszegi Járási Írottkő mentőcsoport eszközállománya, felszerelései is.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!