A Lehet Más a Politika Szombathelyi Csoportja 2011 óta többször is javasolta a szombathelyi közgyűlésen, hogy az önkormányzat alkossa meg klímastratégiáját. Ehhez a város a 2013-as költségvetésben forrást is biztosított. A zöld párt most a megyeszékhely csatlakozását kéri a Klímabarát Települések Szövetségéhez, hiszen úgy vélik a fenntartható fejlődésben, az éghajlati változások visszaszorításában nem csak globális, állami, vagy regionális, de helyi szinten is cselekedni kell. A szövetségnek több hazai város tagja, céljuk, hogy Magyarországon minél több településnek legyen saját, szakmailag megalapozott klímastratégiája, valamint hogy a klímaprogramok megvalósítását elősegítése és a települések érdekeit képviselje klímavédelmi kérdésekben. Mivel a taggá váláshoz közgyűlési döntés szükséges, ezért az LMP kezdeményezi, hogy a Szövetséghez való csatlakozást a testület áprilisi ülésén tárgyalja meg.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!