55 millió forint plusz támogatást kapott a szombathelyi szimfonikus zenekar – jelentette be egy mai sajtótájékoztatón Hende Csaba honvédelmi miniszter. A támogatást a nemzeti besorolású zenekarok kapták, vidéken összesen hat ilyen van. A szombathelyi zenekar az idén a várostól 140 milliót kapott, az államtól 97 milliót, ehhez jön hozzá a most bejelentett 55 millió. Mérei Tamás, a zenekar igazgatója elmondta, a kulturális bizottsággal történt egyeztetés alapján a plusz pénzből hangszereket újítanak fel.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!