Ma egy egész napos rendezvényt tartanak a településen, amelyen az önkormányzat által 2012-ben betelepített 1,3 ha-os parkerdő területén kialakításra kerül a „Dozmati Családok Erdeje”, melynek fővédnöke Dr. Hende Csaba honvédelmi miniszter, aki 250.000 Ft-os magán adománnyal segíti ezt a példamutató kezdeményezést. A programban 37 nagyméretű fát ültetnek el a dozmati családok részvételével. Minden család ültethet egy fát, és a család nevét, az ültetés idejét és a fa fajtáját egy tábla jelzi majd. Az itt elültetett fák, előre kiválogatott, botanikai értékkel rendelkező díszfák, így később itt egy arborétum alakul ki. A fák egy későbbi tanösvény mellett helyezkednek el. – tudtuk meg Illés Pétertől, az „Együtt Dozmatért Egyesület” alelnökétől.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!