Tiszteletbeli békenagyköveti felkérést kapott dr. Hende Csaba honvédelmi miniszter Vasvártól szombaton egy konferencián. A felkérés szerint az Európai Békevárosok Hálózatának tanácsában képviseli tiszteletbeli tagként a várost és Magyarországot a miniszter. A kilenc tagból álló európai hálózatnak jelenleg egy magyar tagja van: Vasvár. A nemzetközi civil szervezet a jövőben a tagbővítésben is gondolkodik azzal a céllal, hogy minél teljesebb, Európát átszövő turisztikai hálózatot és túraútvonalat tudjanak összeállítani a békekötéseknek helyszín adó települések, városok között. A Vasvár szombaton tartott Békevárosok találkozóján dr. Hende Csaba egyben a jövő évben szervezendő, a szentgotthárdi csatára és a vasvári békére emlékező, 350 éves jubileumi ünnepségek fővédnökségre is felkérést kapott.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!