Az év első két hónapjában tartották meg a város általános iskoláiban a leendő elsősöknek és szüleiknek a bemutatkozó napokat. Ma és holnap pedig már a beiratkozásra várják a szombathelyi iskolák a gyerekeket. A Klebelsberg Intézményfenntartó Központ ugyanis ezt a két napot, április 8-át és 9-ét jelölte ki az általános iskolai beiratkozás időpontjaként. Ekkor kell a szülőknek jelentkezniük az intézményeknél, ha azt szeretnék, hogy gyermekük ősszel iskolába mehessen. A dátum az egyházi és alapítványi intézményekre is érvényes. A beiratkozáshoz nem kell személyi igazolványt készíttetni a gyereknek, elég a leendő kisdiák lakcímkártyája is.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!