Idén a három hónapban 250 milliméter körüli csapadék hullott le, míg a sokéves átlag 80-90 milliméter – mondta el Pétervári Tibor az OMSZ szombathelyi észlelője. A csapadék jelentős része a téli hónapokban hó volt, összességében egy, másfél méternyi hullott le, aminek zöme januárban illetve februárban. A szakember hozzátette, ez 5-6 télre elegendő hó mennyiség volt. És térségünkben mindezt megelőzte egy csapadékos őszi időszak.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!