Elkezdődtek a bővítési munkálatok az Opel szentgotthárdi Flex motorgyárában kedden - közölte a cég. Az 500 millió eurós beruházással épült motorgyárban az év elején kezdődött el a rendes üzem, majd februárban további 130 millió eurós kapacitásbővítést jelentettek be. A vállalat vezetése azért döntött a bővítés mellett, mert a jövőre induló kiskategóriás, azaz 1,4 literesnél nem nagyobb motorok esetében különösen nagy keresletre számít. A gyár területe 1600 négyzetméterrel növekszik. Április első felében a munkálatok előkészítő fázisa zajlik, az ütemtervek szerint a csarnok június végére lesz szerkezetkész és ekkor érkezhetnek az új berendezések. Várhatóan jövő év áprilisában indulhat a próbagyártás az új sorokon.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!