46 szakképző intézmény fenntartását veszi át 2013. augusztus 1-jétől a Vidékfejlesztési Minisztérium. Vas megyében két intézményt érint az átalakítás, az agrár-szakképző iskolai hálózat kialakításáról szóló megállapodás értelmében. A Herman Ottó és az Élelmiszeripari Szakközépiskolák kerülnek a VM irányítása alá. Az intézmények átvételének részleteiről május 31-ig állapodnak meg a felek. A szerződés többek között kiterjed majd a pedagógusok bér- és járulékterheinek, valamint az épületek üzemeltetési költségeinek biztosítására.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!