Az Országos történelem tanulmányi versenyt 19. alkalommal rendezik meg Szombathelyen, az NymE Regionális Pedagógiai Szolgáltató és Kutató Központ szervezésében az egyetem konferenciatermében. A vasi kezdeményezésű megmérettetésen az elődöntőkben országosan kb. 6000, 7-8.évfolyamos versenyzett, közülük 23 diák vesz részt ma és holnap a döntőn. A verseny anyagában általában a magyar történelem szerepel hangsúlyosan. A résztvevőknek ezúttal az 1700 és 1815 közötti Európa és Magyarország történetével kapcsolatos tudásukról kell számot adni.. A két napos megmérettetést követően szombaton délután lesz az ünnepélyes eredményhirdetés.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!