A Nyugat-Pannon Járműipari és Mechatronikai Központ révén Szombathely, Zalaegerszeg és Szentgotthárd közös iparfejlesztési programot valósít meg. Ehhez Hende Csaba szerint nélkülözhetetlen a 86-os főút fejlesztése, a Szombathely-Csorna-Győr közötti útszakasz négysávossá tétele. Ezért a fejlesztési programok szerint 86-os számú főút Szombathely és Rédics közötti szakaszát településeket elkerülő főútként, a Szombathelyt az M1-es autópályával összekötő szakaszát pedig autóútként alakítják majd ki. A honvédelmi miniszter szerint a kormány tartja az ígéretét, amely azt tűzte ki célul, hogy 2015 végéig négysávos úton lehessen majd autózni Szombathely és Győr között.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!