A Vas Megyei Rendőr - Főkapitányság tájékoztatása szerint megyénkben tavaly a kiszabott szabálysértési bírság kétharmad részét önként befizették, és a fennmaradó egyharmad rész egyharmada élt a közérdekű munkára történő átváltás lehetőségével. Ha valaki amellett dönt, hogy fizetés helyett inkább közmunkával váltja meg a bírságát, akkor neki a Munkaügyi Központban kell jelentkeznie, ahol a regisztrációt követően munkahelyet jelölnek ki számára. Ha a bíróság a meg nem fizetett szabálysértési bírság összegét elzárásra változtatja át, úgy az érintett személy a lakhelyéhez legközelebb lévő büntetés-végrehajtási intézet fogházában tölti le büntetését.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!